Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do

Ameryka Północna nie jest tak znana jak Ameryka Południowa pod względem produkcji kawy, jednak niektóre regiony tego kontynentu również uprawiają i produkują kawę. Oto kilka przykładów kaw z Ameryki Północnej:

  1. Meksyk: Meksyk jest jednym z głównych producentów kawy w Ameryce Północnej. Meksykańska kawa ma zwykle łagodny smak, delikatną kwasowość i nuty czekolady. Region Chiapas jest szczególnie znany z produkcji wysokiej jakości kawy.

  2. Hawaje: Hawaje jest jedynym stanem w Stanach Zjednoczonych, który prowadzi komercyjną uprawę kawy. Hawajska kawa Kona jest bardzo ceniona ze względu na swoją wysoką jakość. Ma ona delikatny smak, dobrą kwasowość i wyraźne nuty owocowe.

  3. Kostaryka: Kostaryka jest krajem w Ameryce Środkowej, ale należy do obszaru Ameryki Północnej. Kawa kostarykańska jest znana ze swojej wyraźnej kwasowości, zbalansowanego smaku i bogatego aromatu. Popularne odmiany to Tarrazu, Tres Rios i Heredia.

  4. Jamajka: Jamajka, choć znajduje się w Karaibach, również jest uważana za część Ameryki Północnej. Jamajska kawa Blue Mountain jest jednym z najbardziej prestiżowych i drogich gatunków kawy na świecie. Ma ona delikatny smak, niską kwasowość i wyjątkowy aromat.

Warto zauważyć, że produkcja kawy w Ameryce Północnej nie jest tak znacząca jak w Ameryce Południowej. Jednak kawy z tych regionów mają swoje unikalne cechy smakowe i są doceniane przez miłośników kawy na całym świecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl